Projekty domów
do 120m²

Projekty domów
120 - 160m²

Projekty domów
powyżej 160m²

Wszystkie
projekty domów

Projekty domów
z dopłatą

Zadzwoń:
(071) 798 38 00

 
2012-09-20
WNĘTRZA - INSPIRACJE  

WNĘTRZA INSPIRACJE – projekt domu Kornelia II G2!

Kornelia II G2 to dom zaprojektowany z myślą o miłośnikach komfortowych przestrzeni oraz eleganckich detali. Wnętrze z łatwością dopasuje się do rytmu życia rodziny, ciesząc domowników swoim wygodnym układem funkcjonalnym.

Dom ten jest idealną propozycją dla miłośników wygodnych i stylowych połączeń. Bardzo czytelny podział funkcji parteru na część dzienną i nocną spełni oczekiwania tych, którzy wśród codziennych spraw lubią znaleźć czas i miejsce na intymność. Wrażenie bardzo dużej powierzchni domu potęguje otwarta forma pomieszczeń. Okazały salon z miejscem na rodzinną jadalnię jest połączony z kuchnią, dzięki czemu kontakt między mieszkańcami domu lub gośćmi nawet podczas przygotowywania posiłków będzie podtrzymany. Do strefy nocnej przynależą trzy sypialnie, garderoba oraz komfortowa, duża łazienka. W razie potrzeby poddasze można zaadaptować na dwa dodatkowe pokoje oraz łazienkę. Ciepły charakter domu podkreśla oryginalnie zaakcentowana strefa wejściowa.

arch. Agnieszka Owocka, Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Poniżej prezentujemy przykładową aranżację wnętrz domu Kornelia II G2.


Salon w projekcie jest przestronny i jasny. Wrażenie to spotęgowane jest poprzez użycie delikatnych kolorów - między innymi na obiciach mebli. Proste formy i stonowana kolorystyka przyniosą ukojenie zmysłom. Jedynym barwnym akcentem przyciągającym wzrok jest współczesny obraz, wyznaczający równocześnie umowną granicę pomiędzy częścią salonową, a jadalną.

Wygodna kanapa w przykładowej aranżacji salonu jest doskonałym miejscem do wspólnego oglądania telewizji i rozmów z rodziną. Na osobną uwagę zasługuje także efektowny żyrandol oraz interesująco zaaranżowany kominek. 


W projekcie Kornelia II G2 kuchnia jest otwarta na salon harmonijnie połączony z miejscem przeznaczonym na rodzinną jadalnię. Dzięki dużym oknom wnętrza są znakomicie doświetlone.

W projekcie warto również zwrócić uwagę na oryginalnie zaaranżowany hol i interesującą formę schodów prowadzących na piętro.

Przestrzenią, w której często toczy się życie gospodarzy, jest jadalnia. Przykładowa aranżacja tego miejsca łączy ze sobą elementy klasyczne (drewniany stół) z nowoczesnymi (krzesła i ciekawy w formie żyrandol).

Jadalnia połączona z salonem to idealne miejsce wypoczynku i spotkań dla całej rodziny. Sztuka nowoczesna na ścianach sprawia, że wystrój miejsca uzyskuje bardziej oryginalny charakter. Przy jasnobrązowym, drewnianym stole gospodarze przyjmują rodzinę i przyjaciół. 

W przykładowej aranżacji kuchni uwagę przykuwają proste, ale eleganckie fronty mebli. Projektanci zgrabnie zbalansowali barwy bieli i czerni z dodatkami srebra (lodówka, płyta ochraniająca ścianę za zlewozmywakiem, ramy krzeseł fronty szuflad).

Przyciągającym wzrok pomysłem jest zastosowanie w kuchni krzeseł barowych. Dzięki nim aranżacja wnętrza uzyskuje nieco awangardowy charakter. Nad wyspą, oddzielającą naturalnie przestrzeń kuchni i salonu, zaplanowano ciekawe, szklane klosze lamp - niczym odwrócone kielichy.

W prezentowanej aranżacji części kuchennej nowoczesne, czarne blaty zabudowy są lakierowane na wysoki połysk. Dominujące zestawienie kolorystyczne bieli z czernią jest ponadczasowe i eleganckie. Jako element różnicujący kuchnię od części salonu wykorzystano płaszczyznę podłogi – warianty odcieni szarości.

Dostępne warianty projektu: wersja z garażem jednostanowiskowym, wersja „z falą” - Kornelia.

Więcej informacji o projekcie Kornelia II G2